omukonseykoltuk yikama

ÖNEMLİ DUYURULARI KAÇIRMAMAK İÇİN BİLDİRİMLERİ AÇIN
Lütfen bu sayfayı paylaşarak arkadaşlarınızın haberdar olmasını sağlayın
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak yeni bir hizmeti daha hayata geçiyoruz. Öğrenci arkadaşlarımızın üniversitemizdeki önemli duyuru ve tarihleri kaçırmaması için anlık bildirim özelliğini geliştirdik. Böylece tüm önemli tarihleri ve duyuruları sizlere anında hatırlatacağız.

Yaz Dönemi, uzem duyuruları, ders kayıt tarihleri, öğrenim ücretleri, üniversitemizce yapılan önemli duyurular, yüksek lisans duyuruları vs. her türlü duyurulardan artık anında haberdar olabileceksiniz. Bu özelliği tüm öğrencilere ulaşa bilmesi için lütfen paylaşın.

Nasıl yapılır ?

bell-1096280_960_720Bunun için ekranın sol alt kısmında birkaç saniye içinde çıkacak olan bildirim simgesine (kırmızı zil şeklinde) tıklayarak “BİLDİRİMLERİ AÇ” butonuna tıklayın. Ardından “İZİN VER” butonuna tıklayın. Artık önemli duyurulardan anlık olarak haberdar olacak ve kaçırmayacaksınız. Bu özelliği telefon ve bilgisayarınızdan ayrı ayrı açmayı unutmayın. Sadece bir kere yapmanız yeterlidir.

ÖNEMLİ: Bildirim özelliği telefon ve tabletlerde Google Chrome tarayıcısında, bilgisayarlarda ise Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarında çalışmaktadır. Bu nedenle bu tarayıcılardan sitemize giriş yapın ve yukarıdaki adımı izleyin. 

Şuana kadar anlık bildirimi açan kişi sayısı;

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

ÖNEMLİ DUYURULARI KAÇIRMAMAK İÇİN BİLDİRİMLERİ AÇIN | Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

 1. tuğba dedi ki:

  okulunuz da yaz dönemi ilitam (ilahiyat) arapça 2 dersini almak istiyorum listede açılacak dersler içerisinde olmasına rağmen açılmayacağına dair haberler de var son halini nasıl öğrenebiliriz açılması için bizim başvurabileceğimiz bir birim var mı ?

  1. Furkan Koçal dedi ki:

   Yaz döneminde bir dersin açılması için en az 15 kişi o derse başvurması gerekmekte. Sayıya ulaşılırsa o ders açılır. Bilgi almak için öğrenci işleriyle iletişime geçebilirsin; oidb.omu.edu.tr

 2. yns dedi ki:

  2016 Çap başvuru tarihleri ne zaman olur? Herhangi bir bilginiz var mı acaba ?

 3. Ali dedi ki:

  İstediğim derslerden herhangi biri açılmazsa okulu bitiremiyorum. Yaz döneminde kesin açılacak dersler belli olduktan sonra ders kayıt işlemlerini yapabilir miyim ??

 4. Özgür dedi ki:

  Misafir öğrenci yaz okulunda kaç kredi alabiliyor ?

 5. Onur dedi ki:

  Misafir öğrenci olarak ön kayıt basvurusu yaptım ama otomasyon bilgi sistemine yönlendirmiyor sisteme giriş yapamiyorum bunun için geçici şifrede alamiyorum bunu nasıl çözebilirim tarihler yaklaştı ama b3n daha sisteme girip ders seçemedim

 6. burcu dedi ki:

  ön kayıt yapamıyorum

 7. beyza karadiş dedi ki:

  mısafır öğrencıler yaz okulu ders seçimi en son hangı tarıh bu gün mü yarın mı…dün OMÜ 11-12 temmuz olarak yayınlamış

 8. Burak Savaş dedi ki:

  mat1 ve mat2 derslerini aldım ücretini yatırıdm ama ders programına ulaşamadım nerden ulaşabilirim

 9. Ahmet ŞEN dedi ki:

  İyi gunler muhendislik tek ders mezunlari yarin diplomalarini alacaklar bir değişiklik yok değilmi

 10. İlkay dedi ki:

  Merhaba bi konuda yardımcı olmanızı istiyorum mumkunse ben ortalamayla yatay geçiş başvurusu yapmak istiyorum DGS ile bölümümu kazandım geçen sene yatay geçiş başvuru sisteminde DGS seçeneğini seçtikten sonra puan Turu olan yerleri nasıl doldurmamiz gerekiyo ne yazmamiz gerekli başvurum olmuyo benim bu konuda nerden bilgi alabilirim

 11. Şirin dedi ki:

  merhaba ben okulunuzun beslenme ve diyetetik bölümüne kayıt yaptırdım Yeni başlayanlar için ders seçimleri ne zamandır

  1. esra dedi ki:

   5-18 eylül arası ders seçimleri olacak

   1. Şirin dedi ki:

    Teşekkür ederim

 12. Uğur atabay dedi ki:

  Kardeşim ben yeni kayıtim ders kaydi yapmak istiyorum “Tarih aralığı bugünü kapsayan kayıtlara aktivitesi bulunmamaktadır” diyor sebebini öğrenebilir miyim son gün 18 eylül normalde.

 13. Caner dedi ki:

  ders kayıtını yaparken müfredattaki dersleri secıyorum birde seçmmeli dersler var 2 tane bunların ikisinidemi seçmeliyim yoksa birinimi çünkü birisi 4 ects biriside 2 ects hangisini seçicem

 14. Aysel dedi ki:

  Ben bugün yatay geçiş yaparak eğitim fakültesi ingilizce öğretmenliğine kayıt oldum şimdi de ders seçimi yapacaktım ama ilk şifremi oluşturamıyorum bana kullanıcı bilginiz bulunamadı diyo ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

 15. İrem dedi ki:

  Merhaba benim tek dersim var o da 2. Dönem dersi şubat tek dersiyle mezun olabiliyorum yani ama sistemim açik ve harç borcu görünüyor bu dönemin okula bir türlü ulaşamadim sizin bir bilginiz var mı bu dönemden dersim olmadigi halde harç ödeyecekmiyim

 16. Sevda Aydın dedi ki:

  Merhabalar ben sizden bir ricada bulunmak istiyorum. Fakültelerin yemek hanelerindeki düzensiz düzenin işleyişinden aşırı rahatsızlık duymaktayım. Sizler görüyorum ki bir çok konuda istek ve arzularınızı gerekli mercilere beyan edip olumlu sonuçlar almışsınız. Lütfen bu konuda da bir şeyler yapın veye yapalım. Bakın okulumuzun yemek hanelerinde ekmekler çöpe gidiyor,geridönüşüm atıkları ve yemekartıkları hepsi birer ayrıma tutularak gerekli atık merkezlerine gönderilmek yerine ekosisteme küresel ısınmaya olumsuz bir etki teşkil edecek şekilde doğaya bırakılıyor. Arkadaşlar bu üniversiteden mezun olacak arkadaşlarımızın çoğu eğitimci olacaklar. Üniversite en son eğitim aldıkları durak olarak görülürse bu insanların aldıkları eğitim ve bu duyarsızlık kesinlikle bağdaştırılamaz. Eğitimli bir insana yakışan çevresine duyarlı olup yeni nesile önce bunun önemini aşılamak olacaktır.Aksi takdirde günümüze çokça yakışan eğitimli insan olmak ve eğitim alıp memur olmak kavramları göz önüne getirilerek nasıl bir hüsranın söz konusu olduğuna kafa yorulmalıdır. Eğitimi diploma için değil yarar,fayda en önemlisi kendini tanımak için insana sunulmuş bir araç olarak görmezde belirli bir maaş karşılığı olarak mesleğini icra etmek isteyen insanların robotik yaşam tarzlarına geçiş olarak aracı tutmak, yeni nesillerin daha vahim bir suretle yetişmesine ve gerisinde kayda değer bir eğitmen olamayan insanların sağduyusuz,hantal yetersiz eğitimlerinin maduru ziyana uğrayan gençlerin duyarlılık kavramını dahi bir kalıba sokup değerlendirmekten aciz zihinsel yapıları ortaya çıkacaktır. Bu sebepledir ki bazı durumların farkına varan az insanın, çok yüksek sesle bu durumları dile getirmeleri gerekmektedir. Sizlerin gördüğüm kadarıyla bir çok düzensizlik karşısında sesiniz duyulmuş. “Bir elin nesi var iki elin sesi var.””Birlikten kuvvet doğar.”deyimlerinide dile getirerek benim bu konuda yeterli ses seviyesini yakalayamamdan, bir çare,çıkar yol bulamamış olmamdan dolayı sizden yardım istiyorum… Lütfen yardımcı olun. Birlikte yapacağımız çalışmalarla bu düzensizliğe bir son verelim. Bu üniversiteden mezun olacak insanlar ülkenin dört bir tarafında görev yapacaklar. Belki hepsi bizi anlamaz ama çoğuna sesimizi duyurabileceğimizi düşünüyorum ki buda gittikleri yerlere kendileriyle birlikte bu duyarlılığıda taşıyacakları ve çevrelerine örnek olacakları anlamını taşıyor. Belki yazımı başından okuyunca çok önemsememiş olabilirsiniz ve okumaya yarısında son vermişsinizdir.. ama eğer sonuna kadar okuduysanız ne demek istediğimi olaya farklı pencerelerden bakarak daha iyi anlamlar yükleyerek anlamışsınızdır. Yani temennim o yönde lütfen lütfen lütfen bir çözüm bulalım bu düzensiz düzene… Mesajımı okuyan bütün duyarlı sağduyulu arkadaşlardan ama evvela Omu konseyi topluluğunda bulunan arkadaşlardan bir çözüm önerisi bekliyorum. Saygılar Sevda Aydın.( Not:İnternet bağlantısında sorun vardı noktalama işaretlerinde hatalar olabilir.)

  1. Furkan Koçal dedi ki:

   Telefon numaranızı yorum olarak buraya yazın. Onaylamayacağım, kimse görmeyecek. Sadece iletişim için istiyorum. (Furkan Koçal – Öğrenci Konseyi Başkan Danışmanı)

Yorum Yaz


Yukarı Çık