omukonseykoltuk yikama

DERS KAYIT İŞLEMLERİ

Aşama aşama ders kayıt işlemi aşağıda anlatılmıştır, herhangi bir sorunuz olduğu taktirde en altta bulunan “Yorum Yap” kısmını kullanarak sorunuzu sorabilirsiniz.https://ubs.omu.edu.tr/ adresine girilir

a. Sisteme giriş yaptıktan sonra menüde bulunan “Kayıt Yenileme (Ders Seçme) İşlemleri” bağlantısı tıklanarak ders seçimi yapılacak olan sayfaya erişim sağlanır.

1


b. Açılan Kayıt Yenileme (Ders Seçme) İşlemleri ekranında “Açılan Dersler” sekmesine girerek seçebileceğiniz dersleri görebilir ve aynı ekrandan kayıt yaptırmak istediğiniz dersleri seçerek “Seçilen Derslere Ekle” butonu vasıtasıyla ders seçim işlemini tamamlayabilirsiniz. Kayıt Yenileme (Ders Seçme) İşlemleri ekranında Danışman adı, Dönem/yarıyıl, Sınıf-Yarıyıl, GNO ve Alınabilecek Azami ECTS Kredisi belirtilir.

2


c. Derslerinizi seçtikten ve Seçilen Derslere ekledikten sonra “Seçilen Dersler” sekmesine geçerek derslerinizi son bir defa kontrol ettikten sonra “Danışman Onayına Gönder” butonu vasıtasıyla derslerinizi, danışmanınıza gönderebilirsiniz.


Ders kaydını danışman onayına gönderdikten sonra değişik aralıklarla sisteme giriş yaparak danışman onayını kontrol ediniz. Danışmanınız, ders kaydınızı yeniden düzenlenmek üzere iade edebileceği veya sistem üzerinden mesaj gönderebileceği gibi, danışman onay işlemi için danışmanınıza hatırlatmada bulunmanız gerekebilir. Danışman tarafından onaylanmayan ve kesin kayda dönüştürülmeyen ders kayıt işlemi geçersizdir ve doğacak sorumluluk öğrenciye aittir.


d. Kesin kayıt işlemini gerçekleştirmiş öğrencinin sistemden yazdır butonu aktif hale gelecektir ve kayıtlanma aşaması kayıt tamamlandı ya dönüşecektir.

3


e. 5İ dersler için ders kaydı

Sevgili öğrenciler, Türkiye’de üniversite okuyan tüm öğrenciler, 2547 sayılı yasa gereği Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve İngilizce derslerini okumak zorundadırlar. Bu bağlamda üniversitemiz 4 ve üzeri yıllık fakültelerin tüm bölümlerinde okuyan öğrencilerine bu dersleri takip edebilmeleri için iki seçenek sunmaktadır. 1- Bu üç dersi Cumartesi günü yüz yüze derse girerek alabilirler, 2- Bu üç dersi UZEM (Uzaktan Eğitim Merkezi) aracılığıyla internet üzerinden takip edebilirler. A- Eğer öğrencilerimiz birinci seçeneği (yüzyüze) kabul ederlerse; dersler Cumartesi günü, Eğitim Fakültesi B Blok’ta yapılacaktır ve derslere %70 katılım zorunludur. B- Eğer Öğrencilerimiz ikinci seçeneği (UZEM) kabul ederlerse; dersler internet üzerinden verilecek, öğrencilere verilen şifrelerle dersleri 7 gün 24 saat internet üzerinden interaktif bir şekilde takip edebileceklerdir. – Dersleri ikinci seçeneği (UZEM) kabul ederek alacak öğrenciler her bir ders için dönemlik 20 TL ödeyeceklerdir. – Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nde bu dersler yıllık olarak okutulduğundan bu fakültelerde okuyan öğrenciler her bir dersin yıllık ücreti olan 40 TL ödeyeceklerdir. – Not: Kampüste veya ilçelerde 2 yıllık MYO’larda okuyacak öğrencilerimize seçenek sunulmayacağından Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve İngilizce derslerini sadece UZEM üzerinden takip edecekler ve bunun için herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir. – Üniversitemizde 4 ve üzeri yıllık fakülte ve yüksekokullarda okuyan ve bu derslerden bazılarını ara sınıflarda alan ya da tekrar olan öğrenciler de bu iki seçenekten birini kabul ederek derse kayıt olmalıdırlar.


f. 5İ dersleri için sistem üzerinden ders seçimi

4

 

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Miran dedi ki:

  Merhabalar kardeşim bu yıl müzik öğretmenliği yetenek sınavını kazandı 1. Sınıfa başlayacak.acaba seçeceği dersler belli mi ya da nerden öğrenebiliriz

  1. Ders seçimi alanına geldikten sonra yapması gereken “Müfredat Dönemi 1” yazan dersleri seçmek. Birinci sınıfların ders kayıtları otomatik olarak yapılıyor, ancak siz sisteme girerek kontrol edin, bir aksilik olduğunu düşünüyorsanız Öğrenci İşlerini arayarak bilgi alın.

   1. Emre dedi ki:

    Harç günü geçti, dünya sondu, bugün harcı nasıl yaptırabilirim mazeret kabul edilir mi son senem son dönemim?

 2. Asım dedi ki:

  İsteğe bağlı hazırlık okumak istiyorum. Mühendisliği kazandım.
  Yabancı diller y.okulunun sitesine baktım duyuru yapmışlar.

  İsteğe bağlı hazırlıklar 2 ekimde düzey b.sınavına girecek ve en başarılı ilk 100 öğrenci alınacaktır diye.
  sonra isteğe bağlı hazırlıklar 14-27 eylülde ders kaydı yapmalıdırlar diyor.

  Bu doğru mu ? anlamadım ders kaydı yapılmıcak yapılmıcak deniliyor 2 aydır. şimdi bu çıktı ?
  bi de genelde kaç öğrenci giriyorki ilk 100 alınıyor ?

  Teşekkürler

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Evet sınav yapılacak. İsteğe bağlı hazırlık için bu sene sınav yapılacak ve ilk 100 öğrenci alınacak. Sınava girmeyen öğrenciler isteğe bağlı hazırlığa kayıt yaptıramayacak. Ders kaydı yapmanızın nedeni ise sınavdan başarısız olanların bölüme geçmesinden dolayı. Ders kaydı yapmamış ve isteğe bağlı hazırlığı kazanamamış öğrenciler dönemlerini dondurmuş gibi olabilir. Ondan dolayı ders kaydını yapın ve isteğe bağlı hazırlık okumak istiyorsanız, sınavına girin.

 3. merve dedi ki:

  Kullanici adi ve şifreyi nasil alirim

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   https://ubs.omu.edu.tr/ adresindeki “İlk Şifrenizi Oluşturmak İçin Tıklayın” yazan yeri kullanarak ilk şifreni oluşturabilirsin.

   1. Ayşegul dedi ki:

    Ben e devletten kayıt yaptırdım üniversiteye. Ama birde on kayit gerekiyormuş nasıl yapabilirim ? Ayrıca ben sizin dediğiniz şekilde şifre almayi denedim . Kullanıcı Bilgileri bulunamadi diyor . ?

    1. Emise dedi ki:

     Ders kayıt yaptırırken ilk şifremi oluşturdu fakat giriş yapamıyorum böyle bir kullanıcı bulunamadı diyo yardımcı olur musunuz

 4. Kemal dedi ki:

  bu ilk 100 öğrenci olayı nerden çıktı ya . kaç kişi okuyor ki isteğe bağlıda zor mu 100 e girmek ?
  zaten ingilizcemiz kötü olduğu için okumak istiyoruz ilk 100 şartı istiyolar 😀

 5. özgür dedi ki:

  Bu sene omuyu kazandim . ders kayit gunum bugun ama ders kayida tikladigimda hata anadal danismani bulunamadi diyor? Kayidimi internetten yapmistim. 1. Sinif oldugum icin ders kayit yapamiyormuyum. Yoksa once harç mi yatirmam lazim ? (1.ogretimim )

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Harç yatırmayacaksın.
   Bu konuyu öğrenci işleriyle görüşmeniz gerekiyor.
   Telefon: (0362) 312 19 19
   E-Posta: oidb@omu.edu.tr
   Adres: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
   Rektörlük İdari Birimler Binası 55139
   Atakum/SAMSUN

 6. Oğuzhan dedi ki:

  Anadal danışmanı bulunamadı diyor ??

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   1. sınıfların danışman hocaları henüz atanmamış olabilir. Ayrıntılar için öğrenci bilgi merkeziyle iletişime geçebilirsin: 0362 312 19 40

   1. Oğuzhan dedi ki:

    Ben elektrik-elektronik müh. kayıt yaptırdım.Şimdi ders seçimi yapacaktım ama burda bilgisayar temelleri ,
    elektrik mühendisliğine giriş-I , fizik 1 lab., bilgisayar destekli çizim gibi dersler var şimdi ben hangisini seçeceğim
    ve hepsini seçtim diyelim uzaktan mı eğitim olacak yoksa hafta sonu okula gitmem gerekecek mi ?

   2. Burak dedi ki:

    Merhaba benimde bulunamadı diyor ama arkadasım aynı bölüm kaydı tamamladı nasıl olacak acil yardım lütfen

 7. melis dedi ki:

  ders kaydında seçmeli dersı secemıyorum kod ıstıyo ders adı ıstıyo onu nerden yazıcam ?

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Seçmeli dersler kategorisinden bulunan dersler otomatik olarak sistemde olması gerekiyor.

   1. melis dedi ki:

    o zaman secmeli derse hıc ellemeden dığerlerınımı secmelımıyım

    1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

     Dönemlik almanız gerek derslerin tamamını almak zorundasın. Yani 1. sınıf 1.dönem müfredat dönemi bir derslerini alır, 1. sınıf 2.dönem müfredat dönemi iki derslerini alır, 2.sınıf 1.dönem müfredat dönemi üç derslerini alır… Bunun gibi dönemlik olarak seçilecek dersler bellidir. Seçmeli ders gruplarından dönemin derslerini almalısın.

     1. melis dedi ki:

      tm anlıyorum sızı sadece secmelı derslerde sorun var turizm işletmecılığı bolumuyum rekreasyon secıyorum kodunu falan soruyo derslere ekle dıyorum eklemıyo

 8. tuğkan dedi ki:

  bu sene hazırlık okuyacağım 28 eylülde sınavım var.Ders kayıt işlemine girdiğimde anadal danışmanı bulunamadı diyor.Herhalde ders kaydı yapmayacağım ?

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   0362 312 19 40 ile görüşün

 9. sergen dedi ki:

  bu danışmana ders kayıtlarından sonra ne diye mesaj göndereceğiz

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Danışmana mesaj göndermene gerek yok, danışman onayına gönderin yeterli. Onaylamak için hocanın yanına gitmen gerekiyor.

 10. Volkan dedi ki:

  Harc yatirmadan ders kaydini yapabiliyor muyuz?

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Harç yatımanızı tavsiye ederiz.

 11. Koray dedi ki:

  Merhaba Alaçam MYO Çağrı Merkezi 1.Sınıf Öğrencisiyim Ders Kayıt Yaptıracağım Hata Veriyor Ders Seçimi Bölümünü Tıklatığım Zaman.

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Öğrenci İşleiyle görüşmenizi tavsiye ederiz ; 0362 312 19 40

 12. bilal dedi ki:

  iyi akşamlar ben şifreyi unuttum yeni şifre aldım o yeni şifreyle deniyorum geçersiz giriş diyor acaba sistemde sıkıntı mı var?

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Öğrenci İşleiyle görüşmenizi tavsiye ederiz ; 0362 312 19 40

 13. büşra dedi ki:

  ders kayıt işlemlerini yaparken aynı zamanda üstten derste alabiliyor muyuz? ve alınabiliyorsa bu işlemi nasıl yapmamız gerekir? en kısa zamanda bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Ortalamanıza göre alabilirsin. Ayrıntılar için; 0362 312 19 40

 14. Sedat dedi ki:

  1. Sınıfım. Ders seçme işlemlerine giremiyorum

  UYARI # 1208022
  Tarih aralığı bugünü kapsayan kayıtlanma aktivitesi bulunmamaktadır

  Bu hatayı veriyor

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Ders kayıt tarihin gelmemiştir, facebook.com/omukonsey2015 sayfamızda paylaştık tarihleri

 15. Hatice dedi ki:

  Gecen sene isteğe bağlı hazırlık okudum şimdi bölümüm ders kayını yapmak için siteye giriyorum ilk şifre oluşturma işlemini gerçekleştiriyorum fakat “daha önce ilk şifre üretilmesi işlemini gerçekleştirmiş görünüyorsunuz” yazıyo halbuki şifre oluşturmamıştım

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Öğrenci İşleiyle görüşmenizi tavsiye ederiz ; 0362 312 19 40

 16. merve dedi ki:

  eğitim fakültesindeyim ders kaydı yapamıyorum açılan derslerde ilk açtığımda seçebiliyordum şimdi seçemiyorum çünkü açılan derslerin linki yok kayıtlanma aşamasında manuel yazıyor bu ne anlama geliyor açıklarmısınız

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Öğrenci İşleiyle görüşmenizi tavsiye ederiz ; 0362 312 19 40

 17. Burcu dedi ki:

  Ben geçen yıl hazırlık okudum. Bölümüm Türkçe öğretmenliği.Uzem derslerinden olan ingilizceyi seçmeden danışma onayına gönderdim zaten bir yıl boyunca gördüğüm için. Değişiklik yapmalı mıyım, Uzem derslerinin hepsini seçmek zorunlu mu? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler ☺

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Muaf olduğunuz dersi bölüme ve danışman hocanıza danışın

 18. seda dedi ki:

  Alaçam için kayit zamani 21inden sonra başlicakmis.ama ben simdi girip yaptim.bi sorun olurmuki

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Tarih aralığı dışında sistem kapalı kalır

 19. elif dedi ki:

  ingilizce muafiyet sınavı varmış geçenler bir yıl boyunca alacağı ingilizce dersini almıyorlarmış ama yukarıda ondan hiç bahsedilmemiş bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Dönem başında ingilizce muafiyet sınavı var, bölüm sekreterliği duyurusunu yapacaktır.

 20. seda dedi ki:

  Hayir sistem acik.kayit asamasi danisman incelemesinde diye yaziyor

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Derslerini seçmişsin demek oluyor

 21. Tugba dedi ki:

  Birinci Sınıflar ders kaydı yapıyor mu

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Evet

 22. elif dedi ki:

  bugün ders seçimi yapmam lazım. müfredata bakınca 7 ders gözüküyor 1. sınıf olduğum için 3 ders otamatik olarak seçilmiş ama diğer dersleri seçemiyorum öğretim üyesi ataması olmamış gibi birşeyler yazıyor o derslerden sadece ingilizce seçebiliyorum ben şimdi ne yapmalıyım müfredatta olan dersleri almak zorunda değil miyim onlarsız kredim dolmaz ki

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Öğrenci İşleiyle görüşmenizi tavsiye ederiz ; 0362 312 19 40

 23. Furkan dedi ki:

  Ders kaydı yaparken anadal danışmanı bulunamadı diyo ne yapmam gerek

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Öğrenci İşleiyle görüşmenizi tavsiye ederiz ; 0362 312 19 40

 24. Necmi dedi ki:

  Mühendislik günü bugün ders kaydı için. Ancak anadal danışmanı bulunamadı diyor.
  Şimdi arayın 19 40 ı diceksiniz. 19 19 u aradım 19 40 ı arayın dediler. 19 40 ı aradım.
  46 ile 68 i arayın dediler orayı da aradım cevap vermediler.
  yani aramayla çözülmüyo bu iş ????? ve bugün yapamassam 1 yıl uzucak. Ne yapmam gerekir ?

 25. Furkan dedi ki:

  1.sinifim ders kayıt tarihim geçmiş ne yapmalıyım

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   28 Eylülde sistem tekrar açılacak

 26. Ümit dedi ki:

  ders kayıt tarihim bugün fakat uyarı mesajı alıyorum “Tarih aralığı bugünü kapsayan kayıtlanma aktivitesi bulunmamaktadır” şeklinde.. Öğrenci işlerine ulaşmaya çalışıyorum fakat telefonlara cevap vermiyorlar

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Sistem sorunlarından dolayı mağdur edilmezsiniz, merak etmeyin. Süre uzatması gibi çeşitli çalışmlara yapılır.

 27. Turgut dedi ki:

  ders kaydı için giriş yapamıyorum kullanıcı adınız yanlış diyor yada şifreniz yanlış diyor. bugün ders kaydını yapmam lazım nasıl yapabilirim rica etsem yardıcı olabilirsiniz.

 28. elif dedi ki:

  ingilizceyi uzaktan eğitim seçenler de muafiyet sınavına girebilir dimi ? bir de uzaktan eğitim ücretleri ne zaman bankaya yatırılıyor bilginiz var mı ?

 29. Ahmet dedi ki:

  Okula bu sene başlıyorum ama kayıt olduğunu bilmiyodum ve benim bölümün kayıt süresi bitmiş nasıl halledicem ?

  1. Furkan KOÇAL dedi ki:

   28 Eylül’de tekrar açılacak

   1. Emine dedi ki:

    mugla sıtkı kocman universitesi icindemi aynı tarih gecerli bende ders kayıt tarihimi gecirmisim??

 30. Aynur dedi ki:

  Yatay geçiş yaptığım için ders seçiminde sorun yaşıyorum.sistemde karşıma bir çok ders çıkıyor hangilerini seçmem gerekiyor.geçen yıl görmüş olduğum dersler de var üstelik.

  1. Furkan KOÇAL dedi ki:

   Öğrenci İşleiyle görüşmenizi tavsiye ederiz ; 0362 312 19 40

 31. Necmi dedi ki:

  İsteğe bağlı hazırlıkların sınavı ne zaman ?

 32. Emre dedi ki:

  İsteğe bağlı hazırlık okumak istiyorum ve ders kaydı yapmam gerekiyor sınavı geçememe durumunda boşta kalmamak için. Siteye giriyorum ders kaydına tıklıyorum. Anadal danışmanı bulunamadı diyor.
  312 19 40 ı arıyorum cevap vermiyor.19 19 u arıyorum cevap vermiyor.
  Yardım eder misiniz ?

 33. ebru dedi ki:

  Ders kaydımı yaptıktan iki üç gün sonra danışman onaylamış diye ders kayıt sayfasına girdim sayfada UYARI # 1208022
  Tarih aralığı bugünü kapsayan kayıtlanma aktivitesi bulunmamaktadır hatasını veriyor bir sıkıntı olur mu? yardımcı olursanız sevinirim

 34. ecem dedi ki:

  ders kaydım hala danışman inceleme yazıyor onaylanmamış okulun ilk günü halledilir mi?

  1. Furkan KOÇAL dedi ki:

   Normal bir durum, danışman hocanın yanına gidip imza atmadığın sürece öyle yazar.

 35. Ecem dedi ki:

  İlk gün halledilebilir mi peki. Ders kaydim tamamlanır mi

 36. oktay dedi ki:

  Yapmış olduğum işlem sonrasında kayıt aşaması kısmında ‘Danışman İnceleme’ yazıyor. Az önce telefonuma gelen mesajda ise 5 ekime kadar onaylatmanız gerekiyor yazınca sormak istedim benim yapmam gereken bir şey var mı diye omü uzem çocuk gelişimi bölümündeyim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Furkan KOÇAL dedi ki:

   Danışman hocanın yanına giderek onaylatman gerekiyor.

 37. büşra dedi ki:

  Merhaba ben bu sene yeni yatay geçiş yaptım ama hala ders kaydi yapamiyorum anadal dabismani bulunamadi diyor. Ve 4 ekim sonmuş yardimci olur musunuz?

 38. Ceren dedi ki:

  Telefon numaralarından ulaşamıyorum. Şehir dışındayım. Kaydımı dondurmuştum. Tekrar etmek için geç mi kaldım? yanıtlarsanız sevinirim.

 39. Özlem dedi ki:

  merhaba 1.sınıf 1.dönem okudum ortalamam 3.15 üstten ders almak istiyorum bu dönem seçim yapabiliyor muyum yoksa 2.sınıf 1.dönemde mi seçebilirim?

 40. onur dedi ki:

  Bana yardımcı olurmusunuz buyuk bıt sıkıntım var ders kaydım kesın kayıt olmadı zamanıda gectı ne yapmam lazım lutfen bı sekılde bır yolu varsa yardımcı olurmusunuz

  1. Furkan Koçal dedi ki:

   Danışman hocan ile görüşmen gerekiyor, yardımcı olacaktır.

 41. onur dedi ki:

  Dilekçe falan mı yazmalıyım.

 42. Sengul dedi ki:

  Merhaba benim eşim mobilya dekorasyon okudu ve alttan iki sene boyunca edebiyat matematik dersi kaldı .mezun değil . okulu dondurmustu askere gitti geldi hala öyle bekliyor.uç yada dört sene oldu benim eşim şimdi o dersleri vermek için ne yapmalı yada kaydı silindi mi acaba .yada bu alttan derslerini uzaktan eğitim gibi birşey ile veremez mi.

  1. Furkan Koçal dedi ki:

   Kayıt silenme olmaz, geçtiği derslerden her zaman muaf sayılacaktır, ders kayıt tarihleri arasında kaydını yenileyerek sınavlardan geçer not aldıktan sonra mezun olabilir.

 43. Yasin dedi ki:

  Merhabalar üçüncü sinifim kredi sisteminden dolayi derslerin bazılarını alamıyorum son sınıfta hepsini alabiliyormusuz diye duydum doğru mu acaba

  1. Furkan Koçal dedi ki:

   Hayır, dönemlik ekts sınırınız kadar alabilirsin.

 44. pinar dedi ki:

  Ben kaydimi dondurmustum. Yenileyebilmem için neler yapmam gerek.

 45. pinar dedi ki:

  Ben kaydimi dondurmustum. Yenileyebilmem için neler yapmam gerek. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler…

 46. kürşat dedi ki:

  kullanıcı bulunamadı diyor yardım edermisiniz acil kesin kayıt yaptırdım bugün yazıyorum bilgileri kesin doğru amayardım acil lütfen

 47. Ismet dedi ki:

  Yeni kayit yaptırdım ders kayiti yapmak istiyorum ama siteye girilmiyor
  Ders kayıtlarını nasıl yapacağız

 48. Yösavel dedi ki:

  3 gün önce e devlet üzerinden kaydımı yaptırdım. Ama o günden bu yana ilk şifremi al bölümüne girip bilgilerimi yazıp şifre al butonuna basınca kullanıcı bilgini bulunamamaktadir yazıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

 49. Gülşah dedi ki:

  merhabalar e devletten kayıt yaptırdım fakat ilk şifre oluşturma işlemini yapmak için siteye girdiğimde kullanıcı adınız bulunmamaktadır uyarı yazısı çıktı. Öğrenci işlerini arıyorum fakat kimse cevap vermiyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

 50. Ayşegul dedi ki:

  Acil
  Bugün son gün ve ben on kayit yapamıyorum. Ilk şifreyi de alamıyorum. On kayit tarihlerini kontrol ediniz diyor .

 51. Haticenur dedi ki:

  Dersleri seçip danişman onayına gönder butonuna basıyorum ama kayit aşaması bölümünde ‘taslak’yazıyor. Danışman inceleme yazmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim

 52. Selen dedi ki:

  Harç bilgileri kısmında bu doneme ait borc bilgisi gorunmuyor bankaya gittigimde odeme yapabilir miyim

 53. Nihal dedi ki:

  İyi güner bende ANADAL DANIŞMANI BULUNMADI DIYOR acaba neden?Eğitim fakültesi 8 eylüll 8 eylül de açılır mı peki?

 54. Emine dedi ki:

  Hazırlık okuyacak olanlar ders kaydı yapacak mı bende ders falan görünmüyor da

  1. Furkan Koçal dedi ki:

   2016-2017 Akademik Yılı’nda İsteğe Bağlı Hazırlık (İBH) sınıfına kontenjan dahilinde öğrenci alınacaktır. Bu nedenle 23.09.2016 tarihinde İBH yerleştirme (placement) sınavı yapılacaktır.Sınav sonucunda hazırlık sınıfına alınmayan öğrencilerin, bölümlerine sorunsuz şekilde devam edebilmeleri için 5-18 Eylül 2016 tarihleri arasında kendi fakültelerindeki ders kayıtlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir.

   Ders kaydı yaptırmış olan öğrencilerden, 23.09.2016 tarihinde yapılacak olan İBH yerleştirme sınavı sonucunda hazırlık sınıfında okumaya hak kazananların listesi fakültelerine gönderileceği için herhangi bir mağduriyet yaşamayacaklardır.

   Üniversiteye kayıtlarını online olarak yaptırmış olan öğrencilerimizden İBH tercih etmiş olanlar, daha önce yayınlanmış olan İBH yerleştirme (placement) sınavı listelerinde adları olmasa dahi 23.09.2016 tarihinde yapılacak olan sınava girebileceklerdir.

 55. Yasemin dedi ki:

  Sisteme giriş yapamıyorum şifre sürekli yanlış diyor ne yapmam lazım

 56. dilek dedi ki:

  Ders kayıtları dün başlamış olmasına rağmen . Kayıt yenileme (ders seçme) işlemleri yerine tıkladığımda bu tarihi kapsayan uygulama aktivitesi bulunmamaktadır yazıyor . Ayrıca öğrenci daire başkanlığına ulaşamıyorum . Ne yapmam gerekiyor?

 57. Çise dedi ki:

  Ders seçimini yaptıktan sonra danışman onayına gönderdikten sonra danışman bölümünde danışman inceleme diyor sonrasında ne olucak

  1. Furkan Koçal dedi ki:

   İlk hafta danışman hocan dersleri onaylayacak.

 58. Oğuz dedi ki:

  Almanca öğretmenliği kazandım.hazirlik zorunlu ama muafiyet sınavına gireceğim ders seçmek zorundamıyım

 59. Kemal dedi ki:

  Mufredattaki dersleri mi secicez biz şimdi 1.dönem ve 2.dönemi mi yoksa 1. Dönemi mi sadece

 60. Mehmet dedi ki:

  Hukuk fakültesi whatsap grubunun numarasını nereden bulurum?

 61. Şüheyda dedi ki:

  Ders saydırmak istiyorum. Bunun için dilekçe vermem gerekiyor. En geç hangi tarihte verebileceğim hakkında bi bilginiz varsa söyler misiniz.

  1. Furkan Koçal dedi ki:

   Ders ekle sil tarihleri geçmeden önce

 62. Emirhan dedi ki:

  aynı sorun bende de var sistem sürekli yanlış şifre diyor ne yapmalıyım
  birde birinci sınıf birinci dönem için ders kaydı gerekiyor mu

 63. orkun dedi ki:

  ders seçimini yaptım kayıtlanma aşaması yerinde ‘taslak’ yazıyor normalmi

 64. Hüseyin dedi ki:

  Anadal danışmanı bulunamadı diyor ne yapmalıyım

 65. bergüzar dedi ki:

  egıtım fakultesı ogrencısıyım bu gun tarıhı ıcın ders kaydı yapmam gerekıyor ama UYARI # 1208022
  Tarih aralığı bugünü kapsayan kayıtlanma aktivitesi bulunmamaktadır hatasını veriyor
  yardımcı olursanız sevınırım

 66. ünal dedi ki:

  ilk sifre olusturulurken gsm ve sabit telefon kismi doldurulurken hata veriyor,yardimci olabilirmisiniz

 67. Emin dedi ki:

  Ders seçimini yaptım danışman incelemesi diyor bazıları taslak yazdığını söylüyor benim derslerim ne zaman onaylanacak ilk senem bu. Bilgilendirirseniz sevinirim

 68. Yaren dedi ki:

  Yatay gecisle muhendislik fakultesine yerlestim ders kaydi yapamiyorum anadal danismani bulunmadi diyor ders kaydi nasil yapilicak

 69. kübra dedi ki:

  danışman onayları kaç gün sürüyor?

 70. Selin dedi ki:

  İsteğe bağlı hazırlık sınıfında okumak için sınavdan kaç puan almamız lazım daha doğrusu okuyacak olanlar neye göre seçiliyor? Cevap için şimdiden teşekkürler.

 71. rabia dedi ki:

  Hazırlık sınıfı ders secimi yapar mi ?

 72. Merve dedi ki:

  Yüksek lisans için ders kaydi yapacağım şifre verdiler fakat kullanıcı adı ni bilmiyorum nerden ögrenebilirim

 73. Gulsah dedi ki:

  Sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu ders kayıtlarının son tarihi ne zaman ve ben okul numaramı unuttum yardımcı olabilir misiniz

 74. merve dedi ki:

  Ben birinci sınıf başlayacağım ders kaydi yaptım ama danışman onaylamismi diye sisteme girmeye çalışıyorum ama şifre veya kullanıcı adı yanlış diyor ne yapmaliyim

 75. Abdullah dedi ki:

  İlahiyat Fakültesi Hazırlık Sınıfı için DERS KAYDI gerekir mi?

 76. Samet dedi ki:

  harc parasni yatirmak icin son gun ne zman?

 77. Rabia dedi ki:

  Acilan derslerde 11ders var Inkilap,Türk dili ve Yabanci Dil zaten zorunlu degil mi onlari da secmemiz gerekiyor mu? En fazla kac ders secebiliyoruz?

 78. Furkan dedi ki:

  Ders kaydi yapmak icin sifre aldim sifremi unuttum sifremi unuttum diyerek giris yapmak istedim ama e postama sifre gonderildi e postama gelen sifreyle giris yapamiyorum ne yapmam lazim ?

  1. Rukiye dedi ki:

   Bende e postama sifre gelmedi ne yaptin sen sifreyi yeniledin mi

 79. Sumeyye dedi ki:

  Yüksek lisans öğrencisiyim ders seçme işlemi yapmak istiyorum fakat öğrencinin eğitim yarıyıl bilgisi eksik hatası veriyor. Acil yardımcı olur musunuz?

  1. aysel dedi ki:

   merhaba Sümeyye aynı sorunu ben de yaşıyorum geçen sene yazmışssın bu soruyu nasıl çözdün sorunu hatırlıyorsan paylaşabilir miisn aynı sorunu ben de yaşamaktayım 🙂 teşekkürler!

 80. Baran dedi ki:

  Ders Kayıt yapmaya çalıştığımda anadal danışmanı bulunamadı diyor yardım

 81. Erkan dedi ki:

  İyi günler ben 1.sınıf öğrencisiyim ders seçimini kontrol etmek için siteye giriş yapıyorum ama şifre yanlış diyor bende sifremi unuttum yapıyorum bu seferde güvenlik için cevabıma yanlış diyor sizce bi sıkıntı olur mu veya okul yeni şifre vs verir mi ? Cevabinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

 82. Nax dedi ki:

  Ben 2. Sınıf onlisans öğrencisiyim ge en sene 2.sınıf derslerinden kaldığım için bu sene harç yatırmam gerekiyormuş danışman onayına derslerimi yollayamiyorum önce harcı mi yatırmam lazjm numaraları arwdim kimse açmıyor

 83. sena dedi ki:

  Ders kaydını yaparken ortak dersleri örgün olarak seçtim ve danışman onayına gönderdim .Danışman incelemesi yazıyor.Ortak dersleri uzak eğitim olarak değiştirmek istiyorum.Değiştirme şansım var mı hala?Varsa ne yapmam gerekiyor?

 84. derya dedi ki:

  merhaba ders kayıtlarının son tarihi ne zaman sistem şifremi kabul etmedi giriş yapamadım

 85. elife dedi ki:

  merhaba ben egıtım fakultesını kazandım 1.sınıfım. ders kaydı yapmak ıcın gırıs yapıyorum sıfre veye kullanıcı adı yanlıs dıyo ama dogru ogrencı ıslerınıde aradım ama pazartesı acılacakmıs suan kapalı. akademık takvıme gorede yarın son ders kaydının suresı.

 86. bengu dedi ki:

  Mrb yarın ders kaydinin son günü ama ben yapamiyorum. Şifremi unuttum e postama yeni şifrem gelmiyo okulu arıyorum açan yok yarında bu sebeplerden dolayi ders kaydimi yapamazsam ne olur?

 87. türker dedi ki:

  2 haftadır danışman incelemede diyor ne yapmalıyım

 88. ayşegül ürer dedi ki:

  bende bundan 1 hafta önce ders seçimleri yapıp gönderdim danışman incelemeye alındı fakat yarın okul açılıyor hala danışman inceleme de bu ne demek oluyor

 89. Umut dedi ki:

  Ben ders kaydımi yaptım ama onaylanmadı ne yapamam gerek

 90. Berk Abdullah dedi ki:

  Merhabalar Ziraat Fakültesinde okuyorum.Yanlışlıkla ders programı açıklanmadan önce üstten aldığım ders çakıştı.Şu an kayıt tamamlandı. Diyor.Şu an memleketteyim.Geldiğimde dersi silmem mümkün mü.

 91. Şule dedi ki:

  Ders kayıt zamanı gecti. Ben kaydını yaptn ama danışmanı sunmadim herhalde o kısmı atlamisim ne yapmam gerekir.Nasıl onaylatmam gerekiyordu.

 92. Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben turizm otel işletmeciliği 1. sınıf öğrencisiyim ders kaydı yaptırma süresini maalesef kaçırdım.Eğer bu konuda yapılabilecek bir şey varsa bilgilendirir misiniz lütfen.

 93. Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben turizm otel işletmeciliği 1. sınıf öğrencisiyim ders kaydı yaptırma süresini maalesef kaçırdım.Eğer bu konuda yapılabicek bir şey varsa bilglendirebilir misiniz lütfen.

 94. Mihri dedi ki:

  Ders kayıt tarihi kaçırdımmm ne yapmam gerek

 95. Aynur dedi ki:

  Ben ders secimi yapamamıştım 28 eylülde acılıyo demiştiniz 28 eylül gecti hala ben ders secimi yapamıyorum ne yapmam gerekiyo

 96. Elif dedi ki:

  Merhaba ben resim iş öğretmenliği birinci sınıfım ders kaydım otomatik olarak yapılacaktı ama yapılmamış ve ödeme onayı bekliyor diyor. Ben birinci öğretimi okuyorum neden böyle oldu anlamadım yardımcı olurmusnz

 97. kader dedi ki:

  omü not bilgi sistemine giriş şifremi unuttum yeniledim ama şuan omü giriş yapınız unipa sitesinden giremiyorum yardımcı olabilir misiniz?

 98. Ümit dedi ki:

  Yatay geçiş yaparak okula kayıt oldum ders seçerken böyle bir program bulunmamaktadır diyor neden olabilir yardımcı olabilir misiniz?

 99. Zehra dedi ki:

  2.donem ders secimi yaptim ama birkc tanesini yanlis yapmisim duzeltemiyorum dgrusunu secip ekledgimde de kredi asildi diyo yanlis dersleri nsl duzelticem

  1. Ekle sil tarihleri arasında danışman hocanla birlikte düzelte bilirsin hatalı seçimini

 100. Ceyda dedi ki:

  Zorunlu hazırlık alacağım, yeterlilik sınavına girmem gerekiyor mu? Ders kaydını yapacak mıyım?

 101. tahir dedi ki:

  ben böyle öğrenci işleri görmedim..az önce hem danışman atanmadığı için hem de
  daha önce bir üniversiteden mezun olduğum için muafiyet vs 2 meseleyi sormak için aradım yuksrda verilen numarayı..fakat hukuk fakültesi öğrenci işleri başta 2 konuda sorum var dediğim ve verdiği cevaplar üzerinden yeni soru sorma ihtiyacım hasıl olup yeni soru sorduğum için birden yükselerek bağıra çağıra telefonu kapattı..her soru için baştan mı aramamız gerek nedir gereksiz afra tafra..

 102. batuhan ay dedi ki:

  anadal danışmanı bulunamadı uyrısı aldım ne yapmalıyım

 103. Ahmet dedi ki:

  UYARI # 1208022
  Tarih aralığı bugünü kapsayan kayıtlanma aktivitesi bulunmamaktadır. Bu hatayi neden veriyor ders kaydi yapamiyorum yardimci olurmusunuz

 104. Rafet dedi ki:

  Ondokuz mayıs üniversitesinde uzaktan eğitim çocuk gelişimi kazandım harcımı yatırıp ders seçimlerimi danışman onayına gönderdim iki haftadır danışman incelemede görünüyo danışmanın onaylaması için benim yapmam gereken başka bişey var mı

 105. Mahmutcan dedi ki:

  Ders kaydını yaparken dersleri seçtim sonrasında seçilenlere ekledim fakat danışman onayına göndermedim ve birkaç değişiklik yapmak için seçiken dersleri sildim fakat açılan dersler kısmı boş ekran olarak kaldı ve şimdi hiçbirşey seçemiyorum.

 106. Sevda dedi ki:

  Merhaba ben ders kaydımı yaptım ama seçmeli ders seçmeyi unuttum ne yapmam gerekiyor

 107. gamzegul dedi ki:

  Kardesim bu yil fransiz ogretmenligi kazandi. Kendisi zorunlu hazırlık okuyacak yalniz ders kaydi yapamıyoruz danisman bulunamadi diyor sistem

 108. umut dedi ki:

  hocam ben kesinleştirdim ders seçimini ama danışman onaylamadı ne olacak şimdi yardımcı olur musunuz.

 109. Erkan Pilcioğlu dedi ki:

  Mezun durumunda olan öğrenciler azami ects sınırı içerisinde çakışan dersleri alabiliyor mu?

Yorum Yaz


Yukarı Çık