omukonseykoltuk yikama

Ondokuz Mayıs Üniversitesi – DreamSpark Premium

Ondokuz Mayıs Universitesi – DreamSpark Premium ne işe yarar ?

Bu iş birliğiyle Microsoft’a ait çoğu programları tamamen ücretsiz, tam sürümlerini indire bilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olursa sayfamızın alt kısmında bulunan “Yorum Yap” kısmından bize sorunuzu iletebilirsiniz.

Bazı programların ekran görüntüsünü en alt kısımda paylaştık. Toplamda 223 programı tamamen ücretsiz ve tam sürüm olarak indire bilirsiniz.


Tüm Öğrencilerimize ve Akademik Personelimize Üniversitemiz ve Microsoft  işbirliğiyle sağlanan Dreamspark hesabı açılmıştır.

Öğrenciler için:

Öğrencilerimiz bu hizmetten öğrenci numaraları ile ogrno@stu.omu.edu.tr şeklindeki eposta adreslerine gönderilen epostadaki yönergeleri takip ederek yararlanabilirler. Eposta ulaşmadı ise dreamspark.omu.edu.tr adresine giderek buradan kayıt olma işlemini yukarıda belirtilen öğrenci eposta adresiniz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Üniversitemiz tarafından sağlanan eposta hesabınıza erişmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

mail.stu.omu.edu.tr

Kullanıcı adınız :  ogrno@stu.omu.edu.tr
Parolanız           : Öğrenci bilgi sistemi giriş parolanız. (ubs.omu.edu.tr)

NOT: Parolanız türkçe karakter içeriyorsa türkçe karakter içermeyen bir parola ile değiştirmeniz gerekir.

 

Akademik Personel için:

Personelimiz dreamspark kaydını, dreamspark.omu.edu.tr adresindeki, sırasıyla Oturumu Aç, Kaydol, kurumsal eposta adresini yazıp Devam tıklatılır, eposta adresinize gelen mesajdaki yönergeleri takip ederek gerçekleştirebilir.

 

OMÜ Dream Spark Premium Sayfasına Gitmek İçin Tıklayın

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. mert dedi ki:

  Sayenizde Windows 10 Education lisansı alabildim. Bilgilendirme harika olmuş. Eminim birçok kişinin işine yarayacaktır 🙂

 2. Bülent Erol dedi ki:

  Öğrenci mailimi az önce aktifleştirdiğim için bana mail gelmemiş. Başvuruda bulundum ama dreamspark hesabım ne zaman aktifleşir bilginiz var mı?

  1. Öğrenci Konseyi dedi ki:

   Fazla sürmez aktifleşmesi. Daha arıntılı bilgi için üniversitemizin Bilgi İşlem Daire Başkanlığıyla iletişime geçebilirsin. http://bidb.omu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsin.

 3. Serhat Kayış dedi ki:

  hesabıma girdim fakat bir türlü bu linkteki üyeliğim aktif olmadı, hata alıyorum, bir kontrol edebilir misiniz. nasıl oldu anlamadım ama bu mail ile microsoft dreamspark adresine üye oldum. Omü linkinde sorun nasıl halledilir.

 4. öner dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ondokuz mayıs üniversitesinde öğrenciyim üniversitemizin microsoft imagine premium sayfasından aldığım visual studio 2015 enterprise programını ücretsiz indirdim daha sonra herhangi bir ücret ödemem gerekirmi ?

 5. FIRAT dedi ki:

  Merhaba,
  Hangi kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmam gerekecek verilen sitelerden kayıt olamıyorum bir türlü yardımcı olursanız sevinirim

Yorum Yaz


Yukarı Çık