omukonseykoltuk yikama

Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım Dersiyle İlgili Sorun Çözüldü

Mimarlık Fakültesi’nde proje dersleri her dönem bir tane olmak üzere toplamda sekiz tanedir. Bu proje derslerinden bir tanesinin adı Temel Tasar, diğer altı tanesinin adı Mimari Tasarım, en son dönemde açılan dersin adı ise Bitirme Projesi’dir.

Ayrıca proje derslerinin tamamı birbiri ile ön koşulludur. Örneğin Mimari Tasarım IV dersinden başarısızlık yaşayan bir öğrenci, Mimari Tasarım V dersini alamaz. Öğrencinin Mimari Tasarım V dersini alabilmesi için bir sonraki yıl Mimari Tasarım IV dersini başarı ile tamamlaması gereklidir.

Üniversitemizde daha önce güz dönemlerinde Temel Tasar, Mimari Tasarım II, Mimari Tasarım IV, Mimari Tasarım VI dersleri açılmaktaydı. Bahar döneminde ise Mimari Tasarım I, Mimari Tasarım III, Mimari Tasarım V ve Bitirme Projesi dersleri açılmaktaydı. Yani herhangi bir Mimari Tasarım dersinden başarısızlık yaşayan bir öğrenci bir yıl okul uzatmak gibi büyük bir sıkıntı içerisine düşüyordu.

Öğrenci Konseyi olarak Rektörlüğümüzle birlikte yaklaşık bir aydır titizlikle yürüttüğümüz çalışmalar sonucu, ülkemizin neredeyse tüm Mimarlık Fakülteleri’nde olduğu gibi üniversitemizde bulunan Mimarlık Fakültesi’nde de Mimari Tasarım derslerinin bu dönem açılmasını ve Mimarlık Fakültesi’ndeki öğrencilerin herhangi bir proje dersinde yaşadığı başarısızlık sonucunda oluşan sorun çözüldü.Mimarlık Fakültesinde öğrenim gören öğrenci arkadaşlarımıza hayırlı olsun.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık